آموزش لینوکس ردهت ۹ (Linux Redhat 9)

همانطور که می دانید : لینوکس (به انگلیسی: Linux) نام یک سیستم عامل رایانه‌ای است که معروف‌ترین مثال نرم‌ افزار آزاد و توسعه به روش Open Source (متن‌باز) شناخته می‌شود. اگر بخواهیم دقیق باشیم فقط باید هستهٔ لینوکس را لینوکس بنامیم اما به طور معمول این کلمه به سیستم‌عامل‌های یونیکس‌مانندی (یا گنو/لینوکسی) اطلاق می‌شود که بر مبنای هستهٔ لینوکس و کتاب‌خانه‌ها و ابزارهای پروژه‌ گنو ساخته شده‌اند. به مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای بنا شده بر اجزای گفته شده توزیع لینوکس (linux distribution) می‌گویند که به طور معمول شامل ابزارهای توسعه‌ نرم‌افزار، پایگاه‌های داده، سرویس دهنده‌های وب مثل آپاچی، محیط‌های رومیزی مثل گنوم و کی‌دی‌ای و مجموعه‌های اداری مثل اُپن آفیس هستند .

محبوبیت سیستم عامل های لینوکسی ناشی از استقلال از فروشنده، کم هزینه بودن پیاده‌سازی، سرعت بالا, امنیت و قابلیت اطمینان آن می‌ باشد .

Red Hat Linux یکی از توزیع‌های لینوکس در سال ۱۹۹۴ بنیان گذاشته شد. و تا نزدیکی سال ۲۰۰۴ توسط شرکت ردهت پشتیبانی می‌شد. اما پس از نسخه ۹ ٬ این شرکت اقدام به ارائه‌ی دو نسخهٔ متفاوت نمود. Fedora core که توسط شرکت پشتیبانی می‌شد و نسخه‌ی Red Hat Enterprise که تنها با اشتراک و پرداخت هزینه کاربران می‌توانستند از پشتیبانی شرکت بهره‌مند شوند.

کتاب الکترونیکی که هم اکنون به شما معرفی می کنیم ، آموزش لینوکس ، توزیع ردهت ۹ (Linux Redhat 9) می باشد که می تواند شما را در آشنایی با این سیستم عامل محبوب جهان کمک کند

/ 1 نظر / 26 بازدید
درگاه طلایی

برنامه نویسی تحت پروژه ارائه روش نوین آموزش به صورت پروژه ای و کاربردی C# , ASP.net , PHP , SQL نمونه کار عملی جهت ارائه به بازار کار در انتهای دوره ارائه معتبرترین و جدیدترین نرم افزارها و EBOOK ها توسط اساتید Capture (فیلمبرداری) کلیه جلسات پروژه های فارغ التحصیلی را خود شما و با توانایی بالا به انجام برسانید گروه فنی مهندسی ایده طلایی 66976563-021 www.webgold.ir