تکنولوژی بی‌سیم در دانشگاه‌ها

بیشتر فشار برای گسترش استفاده از شبکه‌های محلی بی‌سیم از جانب مشتریانی می‌باشد که به استفاده از hotspot‌های Wi-Fi رایگان خو گرفته‌اند، بخصوص دانشجویانی که خواهان دستیابی به این تکنولوژی در هنگام تردد از خوابگاه‌ها به کلاس‌ها و کافی‌شاپ‌های حومه می‌باشند.

Roger Daniel، مدیر زیر ساخت شبکه در North Carolina central university می‌گوید، ما ناچاریم از Wi-Fi در دانشگاه استفاده کنیم. این دانشگاه برای پشتیبانی از 8000 دانشجوی خود در حدود 300 نقطه دستیابی بی‌سیم در داخل و 20 نقطه دستیابی در خارج در یک شبکه 802.11 تقویت شده نصب کرده است. در خواست‌های زیادی برای Wi-Fi شده است و این تقاضاها به ویژه از جانب کاربران تجهیزات جدید مثل پالم، Pocket PC و غیره صورت گرفته‌اند. به علاوه دانشگاه از شبکه Wi-Fi خود برای انتقال ویدیو به کاربران نهایی و دریافت تصاویر از دوربین‌های امنیتی که در نواحی دور یعنی در جاهاییکه استفاده از اتصالات سیمی سخت است، کار گذاشته شده‌اند، استفاده می‌کند. دانشگاه در حال ارزیابی Voice Over Wi-Fi بوده و ابزار دستی دو وضعیتی احتمالاً تکنولوژی خواهند شد که بررسی و تحقیق در طی دو سال آینده را تضمین می‌کنند.

Daniel می‌گوید، ما با Chapel Hill، Duke و دیگر دانشگاه‌های مجاور در Research Triangle park قرار می‌گیریم، بنابراین ما باید با Joneses همگام باشیم.

Saustrup مدیر عملیات District IT می‌گوید، گروهی متشکل از 5 کالج در San Antonio به نام Alamo Community College District   یا ACCD 477 نقطه دستیابی را برای حدود 50000 دانشجو و 6000 تن از کارکنان به کار گرفته‌اند. به زودی WLAN یک زیر ساخت استاندارد در تمام ساختمان‌های ACCD خواهد شد.

Saustrup انتظار دارد که در طی دو سال آینده رشد سریعی در تعداد کاربران بی‌سیم مشاهده نماید و دانشگاه در نهایت بتواند تلفن‌های دو وضعیتی را پشتیبانی کند. ما صوت Wi-Fi را به عنوان یک منفعت ثانویه برای کاربران می‌بینیم.

/ 0 نظر / 17 بازدید